Någon visslade denna:
ute på parkeringen igår kväll precis när jag skulle sova. Vackert var det också! Nu är den fast i mitt huvud. Kunde ju definitivt vara värre, det är en underbar melodi.
Obs: Det ligger hundratals lägenheter runt parkeringen, så jag tar det absolut inte personligt! Tyvärr 😉
Jag har just tagit min första ingefärsshot. Det var… hardcore! Men rätt gott. Det bränner skönt.
Det Ö S R E G N A R, för övrigt. Och blåser småspik! Ser inte fram emot promenaden till bussen men inser att det är lika bra att vänta med att sminka mig tills jag kommer till kontoret… i eftermiddag ska jag på en Mindworkoutkurs mellan 15 och 16 och efter det drar jag mig hemåt. En kompis kommer över ikväll och det kan ju vara trevligt att hinna fixa lite.
Förresten. Jag har börjat lyssna på den bästa podcasten i världens historia. Det är en brittisk kille som upptäcker att hans pappa – pseudonym Rocky Flintstone – har skrivit en ”erotisk kortroman”. Podden går ut på att han läser ett kapitel per avsnitt och ”diskuterar” det med sina vänner. Det är det roligaste jag har hört på väldigt länge. Jag har trott att det var lite tramsigt, och det är det såklart – men så berättade Jessika Gedin om det i Spanarna i helgen – att hon hade börjat gapskratta rakt i ansiktet på en tant i affären – och ja, det är så roligt. Skämskudde, absolut, men SÅ kul. Den heter My dad wrote a porno och finns lite överallt. Gå inte miste om denna, jag lovar!