Temat för veckans Omslagsonsdag hos Bokpotaten är BRUNT.
Jag samlade ihop lite grann, och när jag nu tittar på helheten är vissa mer beiga än bruna, eller grå, eller till och med åt det orange hållet, men jag kände mig ändå rätt så nöjd med samlingen då jag tänkte på dem som passande i sammanhanget när jag fann dem, så att säga.




The Suspicions of Mr Whicher har varit på tapeten som favorit tidigare, och är nog faktiskt fortfarande det. Jag gillar The little friend också, men det skrämmer mig! Ögat är ett hål rakt igenom framsidan, det är lite läskigt. Omslaget av How to be a domestic goddess är inte min favoritutgåva, men jag tycker att det är stilrent. Min utgåva ser ut såhär och är ju betydligt finare egentligen.
Jag gillar Boktjuven!
GillaGilla
Det är poppis hos många! 🙂
GillaGilla
The Suspicions of Mr Whicher har verkligen ett häftigt omslag, jag blir verkligen sugen på att ta reda på mer om boken. =)
GillaGilla
Omslaget till Boktjuven är alltid fint, men jag gillar också omslaget till Brun morgon! 🙂
GillaGilla
Det omslaget på Boktjuven är fint. Tycker även om Agnes och Emil.
GillaGilla
Jag håller med!
GillaGilla
Nej men, Boktjuven har jag ju med det omslaget. Måste ha missat det 🙂
GillaGilla
Man kan inte komma ihåg allt, har jag insett 😉
GillaGilla
Jag hade ingen aning om att "Den bruna maten" var en bok också- jag följde med bloggen lite för något år sen.
GillaGilla
Boktjuven gillar jag 🙂
GillaGilla
Jag med! 🙂
GillaGilla