Det här är bara hur kul som helst! Att jag inte hittat Joannas Universum förut är ett mysterie – en strålande blogg!
Har varit ute i ett par timmar… nu har jag inget direkt att göra (jo, jag ska dammsuga någon gång innan kl 19, men ju senaste desto bättre eftersom jag är expert på att riva ner saker på golvet om det är nygjort, mjöl, smulor och annat bös dras till golvet som per magnetism) så jag kanske underhåller mig med Mia & Klara ett litet tag. Varför inte, egentligen. Man kan inte vara ambitiös och duktig precis hela tiden.

Otroligt härligt väder ute idag för övrigt. Alldeles lagom varmt. Av någon anledning blåser det halv storm i Högsbo men det var ganska vindstilla i Vasastan… mystiskt. Jaja, spelar mindre roll nu när jag är inomhus!
Vad kul att du hittade till mig, så jag också kunde hitta till dig! Tusen tack för dina fina ord om min blogg – så glad jag blir!!
Jag ler och känner igen mig när du berättar om skräpet och dammsugningen. Mycket intressant fenomen det där!
GillaGilla
Jaaa, jag är jätteglad att du hittade mig så jag kunde hitta dig och… ja, hur det nu går ihop 🙂
GillaGilla