Jag är förkyld. Sniff. Ligger med käpp. Men det går nog över. Intalade mig tidigare idag att jag mest var hes och trött efter gårdagen men sov ett par timmar och får acceptera faktum. Tråkigt eftersom jag skulle på fest men jag hade aldrig orkat.




Från föreläsningarna på Clarion Post på morgonen. Mycket bra om företagskultur och värdeord, och om sunt förnuft och utveckling vs inveckling. Mycket vacker sång bjöds vi också på av en gotländska med ett otroligt register. Och god skinkmacka!



Hann inte fota så mycket på kvällen, men här är ett par bilder i alla fall. Godisbordet kvalitetskontrollerade vi redan på eftermiddagen, vackra dekorationer med klippta amaryllisar och så bandet på långt håll. De spelade Boys of summer av Don Henley och jag tänker på Namedropper av Emma Forrest, som jag måste läsa om snart.


Frukost på sängen till Melodikrysset. Mmm!