Fredag!

Det är fredag! Jag jobbar hemifrån på förmiddagen pga ett gäng digra listor som behöver gås igenom = behov av lite lugn och ro. Och därmed automatisk sovmorgon! Även om jag såklart vaknade vid femtiden ändå av en övervintrad humla som ville komma in och gosa lite. 
Det fick hen inte. 
Älskar även att man kan göra så mycket annat parallellt med att arbeta hemma. Köra en tvättmaskin, laga mat eller vad som helst – det är en ynnest att få göra det då och då. 
Men upp ska jag och nu suger det i kaffetarmen (om jag är 85 bast? Korrekt.) så det börjar bli dags. Ha en underbar fredag! Jag kommer inte att ta med mig datorn i helgen förresten, så det lär bli tidsinställda inlägg och telefon-dito. Men det ska nog gå bra ändå 🙂 

Lämna en kommentar