Nästa kvargsmak – High on Life

,
 
Nästa smak i kvargdjungeln – High on Life med energidryckssmak. Ja, det låter jättekonstigt ~ det finns ju inte bara en energidryck i världen – men det var faktiskt jättegott. En lite underlig eftersmak, men jag tror att det kanske skar sig med mitt gröna te med citrus som i sig har en lite lustig bismak ibland. Extra koffein i denna med. 
 
Gott och mättande och bara 0,3% fett. Behövder såklart ladda på proteiner efter dubbla träningspass igår – men idag blir det bara ett. Jag hade tänkt mig ett softpass i Kvillebäcken 17:30 och sedan sätta mig i biblioteket under och läsa Bonjour tristesse – men nu hittade jag den jättebilligt på Bokbörsen, så jag köper den istället och langar vidare. Dessutom – hur skulle jag hinna duscha, klä på mig och läsa den på en halvtimme? Icke resonabelt tänk. Därmed tar jag nog på ett baspass på Västra Hamngatan klockan 18 istället. 
 
Träningsvärk, från dubbla pass igår, sa du? Jo. Det känns. Y som sitter bredvid mig hade också varit på ett body pump-pass igår och meddelade att ”det känns i stjärten”. Yep, jag håller med. 

Lämna en kommentar