Dagen blev hetsig! Jag har städat, jag har tvättat typ allt jag äger, lagat mexi-köttfärssås, halvglott på TV med ena ögat under tiden och… ja. Dagen bara gick!
Sedan upptäckte jag att jag har klantat mig som en jefvla IDIOT.
Av någon anledning har jag slängt alla använda medicinkartor i en Apotekspåse. Fråga mig inte varför för jag har inte en aning. Och så slängde jag hela påsen förut.
Och kom på när jag skulle fylla på dosetten att jag därmed hade slängt inte bara mina vitaminer – utan även min ask med Citalopram.
Snacka sacramento idioto!
Mailade Pontus och han sa till mig att ringa mottagningen imorgon, men så loggade jag in på MVK av en slump och han hade visst skrivit ut två omgångar till. ÅH. Så jag får fixa det imorgon och hoppas hårt på att det går bra när det bara är en dag jag missar.
Fingers crossed.
Nu lyssnar jag på Sanna Bråding och Martin Timell på Helt sjukt med David Hellenius.
Sjukt intressant.