Jag var på superbra humör efter ett utmärkt avsnitt av Molanders och ett ännu mer utmärkt Nugammalt och besöksrekord på bloggen och andra bra grejer och så ska jag gå och lägga mig och ser detta på Facebook.
Så hemskt. Fyyyy!
Därmed går jag och lägger mig efter att ha spelat undan listan på Quizkampen och så hörs vi imorgon med listan från Nugammalt och lite annat.
Jag tror att jag har skrivit 16 inlägg bara idag, så jag tror att jag har rätt att lägga ner nu 😉
Det är så skönt och lugnt här på dagarna att jag blir inspirerad. Inte bara till att blogga, men till att käka ordentligt och fixa med pappersarbete som behövs fixas med och svara på en massa mail och läsa tidningen och… sånt. Skönt. Det blir sällan så hemma hos mig nämligen.
Nu blir jag i alla fall här till onsdag morgon. Hem och städa och fixa lite och sedan åker vi till Varberg på begravning på torsdag tidig eftermiddag. Med hit då och sedan till Hunnebo över helgen. Ännu mer lugn och ro och frisk luft med andra ord. Och äta ordentligt. Jag är så fruktansvärt slarvig när jag är hemma. Nu har jag ju som tur är varit här mycket sedan jag slutade jobba och det är bra, både ur närings- och psykisk hälsa-aspekterna.
Nej. Nu skickar vi tankar till Boston och går och lägger oss med The Queen of Suburbia. Underbar svart humor.
Godnatt!
ETA: Nu har det börjat brinna på ett bibliotek i Massachusetts också. Polisen säger att det inte var en sprängning, så vi får väl hoppas på det. Usch.