bättre :-)

Jag tog en rask promenad till DX:en och nu känns höften mycket, mycket bättre. Tur det – jag vill ju kunna vara med och bowla imorgon! Förhoppningsvis fortsätter det gå åt rätt håll, och förhoppningsvis läker armen ihop sig lite, det är svårt att bowla utan att röra på högerarmen, hur bra man än är 😉

Lunch blir stekt kycklingfilé med béarnaisesås *smaskens*, eftersom jag är ensam här får jag vara lite småförsiktig med att lämna rummet pga telefonen och Andy är snäll och ska värma på den åt mig. Sedan ska vi – förhoppningsvis – boka en resa från 11:e till 14:e december, det lutar åt Malta för tillfället. Klart att det inte blir sol och bad vid den tiden, men sol kanske och lite varmare är det ju – plus att man får se något lite roligare än insidan av kontoret i ett par dagar!

SÅ mycket att göra idag men energin ligger inte direkt på topp – gissa vilken grön grej på bilden jag ser mest fram emot att ta itu med? 😉

Skål!

0 reaktioner till “bättre :-)”

  1. Malta ar underbart och eftersom det bara finns en sandstrand pa hela on sa kanns det inte sa jatteakut att man maste kunna sola och bada.

    Ak dit, enjoy och bara relaxa! Maten ar underbar, det finns mycket att gora (Valetta, de bla grottorna, shopping etc) och kanner ni for det kan ni t.o.m. aka katamaran till Sicilien.

    Kraaaaaaam

    Gilla

  2. Tack för tipsen! Nej, jag har inget jättebehov av att sola och bada heller. Solen får gärna vara framme förstås, men annars är det ju mer att se något annat, äta och dricka gott och inhemskt samt att bara komma bort ett litet tag 🙂 kram

    Gilla

Lämna en kommentar