wonder

Underbar dag igår, strålande solsken och fantastiskt sällskap, tack alla för en supertrevlig dag! 🙂 Jag har foton på väg lite senare, men det var en celeber skara bloggare (födelsedagsbarnet Cicci naturligtvis, Karin, Sofia, Matilda, Stina) och massa andra trevliga människor som dök upp och Andy kom framåt kvällningen direkt från Brighton, så det var en fantastisk skara! 

Idag lyckades jag sova till 10, helt otroligt, det händer aldrig, och nu sitter jag och känner mig ganska utsövd men ändå rätt sömnig (läs: eventuellt lite bakfull). Ska även näthandla mat idag tänkte jag, vad är bäst tro? Jag är sugen på Ocado för att de har Limonata på burk och den är så SJUKT god (citronläsk från San Pellegrino som de serverar på Strada, upptäckte den i måndags) plus att de har gratis leverans vissa vardagskvällar, vilket betyder att fast maten kanske är lite dyrare så sparar man i regionen av £6 på leverans. Har "konto" hos Tesco och Asda också, båda bra karlar, kanske Sainsbury’s skulle få en chans också? Tips, någon? 

0 reaktioner till “wonder”

  1. God morgon! Jag mar saaa daligt att jag bara vill do! Ha ha. Tack for att ni kom, det var jatte trevligt!

    Jag bestaller alltid fran Sainsburys och tycker dom ar mycket battre an Asda och Tesco. Battre kvalite pa varorna och ar dom dessutom sena, aven om det bara en skekund, sa far du £10 tillbaka!

    Gilla

  2. ja, jag vill se bilder!

    usch, det skar i hjartat nar jag fick lov att ga…

    grattis till grillen, det ar alltid en underbar sommar-grej!

    Gilla

Lämna en kommentar